Finančný sprostredkovateľ súčasnosti – ako to vidím ja

Rôzne potreby si vyžadujú rôzne riešenia…Viete sa zorientovať?

V oblasti finančného sprostredkovania sa pohybujem už vyše dvoch rokov a za tento čas som mala možnosť stretnúť sa s mnohými životnými situáciami  a príbehmi klientov a ich špecifickými požiadavkami a potrebami. Finančný trh na Slovensku tvorí množstvo bánk, poisťovní, sporiteľní, investičných spoločností a inštitúcií, ale aj množstvo finančných produktov, ktoré bežne človek sám len veľmi ťažko zastreší a obehá. Celkovo by sa dalo povedať, že klient má viac ako 5000 investičných možností, a to hovoríme len o slovenskom trhu. Preto z môjho pohľadu je práca finančného sprostredkovateľa v dnešnej dobe extrémne dôležitá, hlavne z toho dôvodu, že sprostredkovateľ poskytuje klientovi správne, aktuálne a presné informácie v danom čase. A nielen to… Súčasná doba si vyžaduje, aby sprostredkovateľ bol flexibilný, rýchly, informovaný, dôveryhodný a zodpovedný. Vedieť pochopiť situáciu, v ktorej sa klient nachádza a vedieť mu nájsť adekvátne riešenie si veľakrát vyžaduje aj veľkú dávku empatie.

V čom vidím exkluzivitu finančného sprostredkovania?

Práca nezávislého finančného sprostredkovateľa ma zaujala hneď na začiatku, keď som po prvý krát narazila na toto povolanie. Nachádzame sa v dobe, kedy už nie je moderné „vyberať si“ z jedného druhu ovocia, oblečenia, auta, topánok a inak tomu nie je ani pri produktoch finančného trhu. Myšlienka ALLFINANZ ma okamžite zaujala… Vedieť si vybrať z viacerých produktov od rôznych spoločností je obrovská výhoda pre mňa a mojich klientov, lebo si vieme spoločne porovnať jednotlivé ponuky a zhodnotiť ich pre a proti. Vieme sa tak pozrieť na poplatkovú štruktúru, výšku a výhody krytia, cenu a na základe toho vyberieme, čo je pre klienta najzaujímavejšie. Takisto pokrytie širokého portfólia produktov vďaka spolupráci s OVB Allfinanz Slovensko, a. s. je pre mojich klientov nesmiernou výhodou. Finančné produkty zahŕňajúce zmluvy od cestovného poistenia, životného poistenia (úrazové, rizikové, investičné), PZP, havarijného poistenia, hypotekárnych a stavebných úverov, investícií, dôchodkového zabezpečenia, poistenia majetku, stavebného sporenia až po produkty zdravotného poistenia spadajú do nášho portfólia. Preto má klient u nás možnosť pokryť viaceré produkty under one roof, o ktoré sa mu následné starám. Akákoľvek zmena na zmluve alebo životnej situácie klienta je pre mňa veľmi podstatná informácia, ktorá sa musí preklopiť aj do našej spolupráce. Veľmi často sa stáva, že z pomerne cudzích ľudí sa stávajú veľmi dobrí priatelia, s ktorými sa pravidelne navštevujeme. Keďže v tejto oblasti podnikám, mojím zámerom je, aby klienti boli s našou prácou spokojní a radi sa k nám opätovne vracali, či už s novou požiadavkou alebo ako naši kolegovia.

Finančný sprostredkovateľ vs. osobný bankár a viazaný finančný agent

Jednou z vecí, s ktorou sa často stretávam je to, že naša práca je väčšinou porovnávaná s profesiou osobného bankára alebo pracovníka v nejakej poisťovni. Nezávislý finančný sprostredkovateľ sa líši od spomínanej profesie najmä tým, že nie je viazaný na konkrétnu spoločnosť a jej produkty, tzn., že má na výber viacero produktov viacerých spoločností (nielen banky/poisťovne), pričom osobný bankár alebo viazaný finančný agent vie sprostredkovať klientovi iba konkrétne produkty danej spoločnosti, ktoré majú zazmluvnené. Po mojich skúsenostiach viem, že produkty jednotlivých spoločností sú inak zamerané a aj každá spoločnosť má svoj cieľový segment iný. Pre niektoré banky môže byť klient bonitnejší pre iné zase menej, hoci do žiadosti vstupujeme s rovnakými údajmi. Doba zamestnania, úverová história, rodinný stav, či najvyššie dosiahnuté vzdelanie môžu byť príklady hodnotenia bonity klienta. V niektorých poisťovniach môže mať klient prirážku na poistnom za druh povolania alebo šport, ktorý vykonáva, no inde nemusí. V niektorých investičných spoločnostiach existujú poplatky pri každom nákupe cenných papierov, v iných si platíte len za správu účtu. Toto sú parametre, ktoré si s klientmi prechádzame a porovnávame.

Moje odporúčanie na záver…

Ak sa chystáte v blízkej dobe riešiť vašu finančnú situáciu, určite sa odovzdajte do rúk sprostredkovateľa, ktorý pôsobí na trhu dlhšiu dobu a vie vám poskytnúť požadované informácie a riešiť vašu situáciu. V prípade záujmu ma neváhajte kontaktovať telefonicky na čísle 0910 799 181 alebo na emailovej adrese kiradzievovasona@ovbmail.eu.

 

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.